ESENTEPE KOLEJI / Fen Lisesi / Hafta Sonu Etkinlikleri

KÜLTÜR GEZİLERİ

Özel Konya Esentepe Anadolu-Fen Lisesi her yıl ülkemizin belirli bir kültür bölgesini gezmektedirler.
Bu geziler hem öğrencilerimizin ülkemizin farklı bölgelerinin tanıma fırsatı vermekte hem de eğitimin arasında bir mola ile motivasyon takviyesi yapmaktadır. 

AĞAÇ DİKME VE DOĞAL YAŞAM

Özel Konya Esentepe Anadolu-Fen lisesi öğrencileri Günaysınır İlçesinin Aydoğmuş köyüne ağaç dikimi etkinliği gerçekleştirdi. Alanda öğrenciler hem doğal yaşamı deneyimledi hem de doğaya kuş evleri ve yiyecekler bırakarak hayvanların kış aylarında yaşadığı besin sorununun önüne geçmeye çalıştı.
Köylüler ile buluşan öğrenciler yapılan yiyecekler ile karınlarını doyurup,  diktiklerin ağaçların doğaya vereceği bol oksijen ile gururlandı.

DOĞA VE ÇEVRE BİLİNCİ

Tema ve eTwinning işbirliği ile öğrencilerimize doğa farkındalığı eğitimi yıl içinde düzenli olarak  verilmektedir. Esentepe öğrencileri aldıkları bu eğitimler sayesinde ayak bastığı her alanı güzelleştirmeye çalışarak devam etmektedir.
Çevre ve doğa insanın sahip çıkabildiği ölçüde güzel…

MESLEK SEÇİMİNİN SON DURAĞI ‘’ÜNİVERSİTE’’

İyi bir üniversite  ; iyi bir mesleğe , yaşantıya ve geleceğe açılır. Öğrencilerimizi motive etmek ve gerçekçi hedefler oluşturmaları adına Rehberlik Servisi tarafından her yıl düzenlenen Üniversite gezilerimiz yapılmaktadır.

Özel Konya Esentepe Anadolu-Fen Lisesi öğrencileri meslek seçimindeki  ve örgün eğitimdeki son durak olan Üniversite gezilerine her yıl belirli sayıda üniversite gezerek gerçekleştirmektedir.

İnsan kimlik ve kişilik gelişiminde önemli bir faktör olan Üniversite eğitimi bireye sadece yapacağı meslekle ilgili teorik veya pratik bilgileri değil ; sosyal yaşamda , vatandaşlık görevlerinde ve birey olma duygusunda var olmak için yapacak olduklarının öğrenildiği en saydam dönemdir. 

 

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.