ESENTEPE KOLEJI / Haberler / SOLFEJ YAPIYORUM

SOLFEJ YAPIYORUM

Sanatın eğlence olmaktan çok, insanı bilime yaklaştıran, hayata yön veren, algılarımızı ve duygularımızı geliştiren bir faaliyet olduğunu düşünen okulumuzda, nitelikli bir müzik eğitimi verilmektedir.Kurumumuzda müziğe karşı sevgi ve ilgiyi geliştirmek amacıyla öğrencilerimize tüm müzik aletleri tanıtılmaktadır. Bunun yanında tuşlu çalgılar iki elle çalınan bilateral koordinasyonu geliştiren ve çocuk gelişimine pozitif katkı sağlayan enstrümanlar olduğu için tüm öğrencilerimiz çalgı eğitiminde sınıf çalgısı olarak tuşlu çalgılar kullanmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca çalarken solfej yaparak müzik dilini de etkili bir biçimde kullanmaktadırlar.

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.