ESENTEPE KOLEJI / Haberler / Türkiye'nin İlk İnsansı Robot Fabrikasındaydık...

Türkiye'nin İlk İnsansı Robot Fabrikasındaydık...

           Robotik Kodlama öğretmenleri olan Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Abdullah Gül, Fen Bilimleri Öğretmenleri Uğur Bağcı ve Hakan İnce tarafından düzenlenen Türkiye'nin ilk insansı robot fabrikası olan AKINROBOTICS firmasına robotik kodlama grubu öğrencileriyle birlikte gezi düzenledik.

           Fabrika yetkilileri öğrencilerimize fabrikada bulunan robotları yapım aşamalarnı anlattıktan sonra AKINROBOTICS firmasının yerli üretim olarak robotlarını incelediler ve yapay zekaya sahip robotlar ile kısa sohbet ettiler. 

           Gezi sayesinde öğrencilerimiz aldıkları eğitimi daha iyi kavramalarına ve hayallerine bir adım daha yaklaşmalarına olanak sağladı. Kendi ürettikleri projelere benzer projeleri görünce kendi yaptıkları projeleri daha çok geliştirebileceklerini, yeni ve daha gelişmiş projeler yapabileceklerine inandılar. 

           Geziyi düzenleyen öğretmenlerimize ve AKINROBOTICS firmasına bu güzel gezi için teşekkür ederiz.

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.