ESENTEPE KOLEJI / Haberler / 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla Kutladık...

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı Coşkuyla Kutladık...

19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatıp,  29 Ekim 1923 tarihinde de “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 95 yıllık başarı ve uygarlaşma öyküsünün sembolü Cumhuriyet Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Özel Konya Esentepe Koleji’nde coşkuyla kutlandı. Ortaokul öğrencilerimizin hazırladığı “Sonsuza Kadar Cumhuriyet” etkinliği, anaokulu,1, 2 ve 3. Sınıf öğrencilerimizin hazırladığı “Atatürk Çocukları” Gösterisi, 4. Sınıf öğrencilerimizin “Cumhuriyet Valsi” gösterisi izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Ayrıca konuşma, şiirler ve oratoryo programa ayrı bir renk kattı.

Kitlesel başarıyı hedefleyen Esentepe Koleji; nitelikli eğitim anlayışı ile bilim, teknoloji, yabancı dil, kültür-sanat, spor ve sosyal faaliyetler alanlarında başarılı nesiller yetiştiriyor.

2000 yıllından itibaren eğitim hizmetlerini sürdüren Esentepe Koleji, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülke değerlerine sahip, yaratıcı, üretken, dünya ile kucaklaşabilecek değerlerle bezenmiş bireyler yetiştirmek amacıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

© 2017 Esentepe Koleji

ESENTEPE KOLEJi

Selçuk Üniversitesi Alaeddin Keykubat
Kampüsü Yanı Selçuklu/KONYA

info@esentepe.k12.tr

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin tüm hakları saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.